Прочитај ми чланак

СП БРАЗИЛ: Само да је Дрогба на терену, и „слонови“ праве преокрет и побеђују! (Видео)

0

drogba670x643

Фудбалери Обале Слоноваче су после преокрета савладали Јапан резултатом 2:1 у последњем мечу трећег дана Мундијала.

Фудбалери Обале Слоноваче су успели да за само два минута направе преокрет и савладају Јапан у мечу првог кола групе Ц – 2:1. Након бледог првог поувремена, “слонови” су показали због чега су били фаворити, као и да је екипа сасвим друга када је на терену Дидије Дрогба.

САСТАВ ТИМОВА

ОБАЛА СЛОНОВАЧЕ: Бари Копа, Бока (од 75. Ђакпа), Зокора, Калоу, Тиоте, Жервињо, Бони Вилфрид (од 78. Ја Конан), Орије, Јаја Туре, Сереј (од 62. Дрогба), Бамба.

ЈАПАН: Кавашима, Учида, Хонда, Нагатомо, Моришиге, Озказаки, Кагава (од 86. Какитани), Јамагучи, Хасебе (од 54 Ендо), Осако (од 67. Окубо), Јошида.

Прекаљени ас због повреде није почео меч, и све до 62. минута није био на терену. Од тог момента је уследио преокрет.

Бриљирали су у првом делу игре “европски Јапанци” попут Кагаве, Хонде и Нагатома. Из прве праве прилике Јапан је постигао гол преко сјајног Кеисукеа Хонде. Добио је лопту од Нагатома на око 10 метара од гола и пуцао “левицом” за неодбрањиву бомбу у 16. минуту.

То је потпуно пореметило “слонове”, који су били прилично безидејни и неубедљиви, али су изједначењу били најближи преко Жервиња и Јаје Туреа. Ипак, дефанзивци Јапана готово увек били на правом месту и спречавали промену резултата. У финишу полувремена Бока је страховито пуцао, али ни тада није било изједначења.

Сви су очекивали Дрогбу у наставку, али до тога није дошло одмах. Тек када се осетило да “слонови” почињу са притиском над Јапаном, у 62. минуту је Дрогба ушао у игру, што је очигледно много значило саиграчима.

У 64. минуту, на асистенцију Орија, гол је постигао Вилфред Бони главом, а онда само два минута касније, на исти начин од истог асистента преокрет обезбеђује Жервињо!

Јапанце је овај блиц-криг пореметио, па су деловали да само очекују крај меча, поготово кад аје Дрогба пар пута силовитим шутем претио да увећа резултат.