Прочитај ми чланак

СП БРАЗИЛ: Никад офанзивнија Енглеска поражена (Ток меча)

0

italija engleska 829_ff.jg58999_ff

Сусрет бивших првака света завршен је тријумфом Италије од 2:1 на старту групе Д, а никад офанзивнијој репрезентацији Енглеске пресудили су Маркизио у 35. и Марио Балотели у 50. минуту, док је игром „азура“ дириговао маестро Андреа Пирло.

Постава Енглеске са Стерлингом, Рунијем, Велбеком и Стариџом је најављивала општу офанзиву „албиона“, имао је жељу Рој Хоџсон да намучи Сиригуа који је међу стативама мењао повређеног Буфона, и успело му је, док је „азурима“ мирноћу давао маестрални Андреа Пирло.

Уз Де Росија и Маркизија је одржавао баланс на средини терена, а у дефанзиви, Палета се мучио са брзоногим офанзивцима из противничких редова, па је после продора Велбека, Барзаљи морао да интервенише, додуше неспретно.

На челу табеле су Италија и Костарика са по три бода, Енглези и Уругвај су на нули, нема сумње, узбуђења у овој групи тек нас чекају, а видели смо, заиста, једну од бољих утакмица на Мундијалу.

ТОК МЕЧА

00:07 – – Џерард за историју
Стивен Џерард је играњем на овом мечу уписао учешће на шестом великом репрезентативном турниру, у које се убрајају европска и светска првенства.

Тиме је изједначио рекорд који је међу енглеским фудбалерима држао некадашњи штопер Сол Кембел, са највише учешћа на великим такмичењима.

Енглеска – Италија 1:2 (1:1)Стадион: Арена Амазонија. Судија: Бјорн Кујперс (Холандија).
Стрелци: Стариџ у 37. минуту за Енглеску, а Маркизио у 35. и Балотели у 50. за Италију.Енглеска: Харт, Џонсон, Кејхил, Џагелка, Бејнс, Џерард, Хендерсон (од 73. Вилшер), Стерлинг, Руни, Велбек (од 61. Баркли), Стариџ (од 80. Лалана).Италија: Сиригу, Дармија, Палета, Барзаљи, Кјелини, Пирло, Де Роси, Маркизио, Верати (од 57. Мота), Кандрева (од 79. Пароло), Балотели (од 73. Имобиле).

00:10 – – Енглези „леже“ Италијанима

„Азури“ нису баш омиљени противници енглеских фудбалера, јер су Италијани од последњих 11 међусобних мечева победили у шест, три пута је било нерешено, док је „горди албион“ славио само у два наврата.

Велики дерби је почео, а први са центра кренули су фудбалери Италије, а главни судија меча је Бјорн Кујперс.

00:19 – (15′) – Енглези шутирају, Италијани у свом стилу

Италијани су отворили меч у свом стилу, мирно, без панике, са много кратких додавања у везном реду где све конце држе Пирло, Де Роси и Маркизио, док су Енглези нешто конкретнији.

Полетни Стерлинг, Велбек и Хендерсон жељни су доказивања, па су упутили по један шут, Сиригуа је највише намучио Хендерсон, а укупно су Енглези имали четири ударца ка голу „азура“.

00:26 – – Пирло ишао у средњу школу када се Стерлинг родио

Најстарији играч на терену је Андреа Пирло са 35 година и 26 дана, док је најмлађи Рахим Стерлинг са 19 година и шест месеци, од кога је италијански везиста старији чак 15 година, два месеца и 24 дана.

00:28 – (24′) – Велбек намучио италијанску одбрану

Италијани су познати по снажној, непробојној одбрани, а управо у том сегменту игре имају највише проблема до сада.

Млади Палета се не сналази најбоље, па га је Велбек претрчао као брзи воз по десној страни и упутио оштар центаршут, који је Барзаљи умало спровео у своју мрежу, али је некако ипак избацио лопту у корнер.

И после ударца из угла било је „драме“ пред голом „азура“, али су некако успели да отклоне опасност.

00:32 – – Енглези не брину када играју Кејхил и Џагелка

Џона Терија више нема у одбрани Енглеске, али их то не брине много, јер су на последњих пет такмичарских мечева примили само један гол када су штоперски тандем били Кејхил и Џагелка, што је и вечерас случај.

00:37 – (33′) – Дармијан заслужио поверење саиграча

Као да саиграчи немају поверења Дармијана, десног бека Италије, али чини се не баш оправдано – чим му је Де Роси проследио лопту на његов бок, уследио је врло добар центаршут и покушај Балотелија главом, али је лопта отишла паралелно са гол-линијом.

00:39 – (35′) – Гоооооооооооооол – Италија води

Право ниоткуда, Италија је дошла до вођства, пошто је прорадила веза из Јувентуса.

Верати је са десне стране центрирао изван казненог простора ка Пирлу, а онда магија – прекаљени везиста је навукао све чуваре на себе и мајсторски пропустио лопту кроз ноге до Маркизија који је хируршки прецизно са дистанце погодио доњи леви угао за 0:1.

00:49 – (44′) – Терен на Мундијалу – офарбан

Сећате се приче да се овај дерби игра на терену, који је пре само три дана био у очајном стању, горе него неки наши на којима играју нижелигаши.

Вечерас тај исту терен у Манаусу изгледа прилично добро, али разлог тога није што је експресно поправљен, већ што су они делови који су били најгори – офарбани.

italija engleska 829_ff.jpg58999_ff

00:42 – (37′) – Гооооооооооол – експресан одговор Енглеза

Врло кратко, само два минута трајала је радост Италијана, јер су експресно испутили вођство.

Видело се да промаја необично много дува у одбрани „азура“, прошли су Енглези по левој страни одакле је Вејн Руни сјајно центрирао, Палета је каснио, а Стариџ се нашао на правом месту на другој стативи да затресе мрежу Сиригуа за 1:1.

00:56 – (45′) – Мајсторија Балотелија, статива Кандреве

Могли су Италијани опет до вођства у самом финишу првог полувремена и то у два наврата.

Пирло је сјајно избацио Балотелија на леву страни, Харт је истрчао и оставио празну мрежу коју је „Супер Марио“ покуша да погоди, а са саме гол-линије лопту је избацио Џагелка.

У наставку акције после корнера лопта је дошла до Кандреве који је са леве стране погодио ближу стативу, па је остало 1:1.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ – Полувреме – (37′) – Енглеска – Италија 1:1

Одличан меч могли смо да гледамо у првих 45 минута, у много момената са спуштеним гардовима, Пирло је у свом стилу чувао лопту и проигравао, Енглези су покушавали на брзину и резултат је по гол на обе стране.

Маркизио је довео „азуре“ у вођство у 35. минуту, а само два минута касније Стариџ је анулирао заостатак.

01:08 – (45′) – Повређен физиотерапеут

Једна несвакидашња сцена догодила се на овом мечу – физиотерапеут репрезентације Енглеске Гери Левин повредио се приликом прославе изједначујућег гола, па је на носилима однет са терена, јер му је страдао зглоб ноге.

italija engleska 829_ff

01:14 – (50′) – Гооооооооол – Италија поново води

Само мало простора било је потребано Италијанима да поново поведу, и то пет минута по повратку са предаха.

Акција је ишла по десној страни, Кандрева је најпре заломио прилично неприметног Бејнса и одлично левицом центрирао на другу стативу, а тамо је Марио Балотели умакао Кејхилу, „поклонио“ се и главом матирао Харта за 1:2!

01:19 – (55′) – Пенал или не за Енглеску?

Нова спорна ситуација на Мундијалу – Габријел Палета је можда најслабија карика у овој постави Италије, а у 55. минуту је ушао у дуел са Џерардом и оборио га, а да није одузео лопту, али је судија Бјорн Кујперс остао нем.

Да ли је холандски судија исправно поступио?

01:26 – (63′) – Руни и Баркли шутирали са истог места, нема гола

Јурнули су Енглези као и после првог гола Италијана по изједначење, али за сада ништа од тога.

Најпре је Вејн Руни остао сам искоса са леве стране и шутирао мало поред ближе стативе, да би онда са скоро истог места шут опробао и резервиста Баркли и гађао даљи угао, али се Сиригу истакао и сачувао мрежу.

01:28 – (66′) – Леп гест: Стерлинга ухватили грчеви, помогли му Италијани

После нешто више од сат времена игре 19-годишњег Рахима Стерлинга ухватили су грчеви, а први су му у помоћ притекли Италијани Ђорђо Кјелини и Тијаго Мота – тако треба.

01:32 – – Ко каже да Италијани брину само о одбрани?

За Италијане важи да играју тврд, неатрактиван фудбал, претежно дефанзиван, да брину само о свом голу, а у нападу шта ураде – ураде.

Е, ти Италијани су постигли бар по гол на сваком од својих претходних 15 Мундијала, што је најдужи низ и апсолутни рекорд на светских шампионатима.

01:35 – – Повратак у 2006. годину

Последњи гол главом на светским првенствима до овог Балотелија, Италија је постигла пре осам година, а то је учинио нико други до Марко Матераци, и то у финалу против Француске.

01:48 – (85′) – Енглезима истиче време, Џерард тукао преко гола

Време цури за Енглезе, до краја је остало још пет минута, плус судијска надокнада, а једну од последњих шанси пропустио је Стивен Џерард, пошто је из слободњака са око 20 метара, мало улево, послао лопту преко пречке.

01:49 – (87′) – Стариџ повређен

Према вестима које стиже из Бразила, Данијел Стариџ је завршио меч и уступио место на терену Адаму Лалани јер је наводно повређен.

01:52 – (90′) – Још пет минута дели Италијане од победе

Четврти судија показао је да ће се играти још пет минута – толико дели Италијане од победе, а Енглезе од пораза.

Иначе, „горди албион“ је изгубио сам два пута на прошлих 16 утакмица на светским првенствима, уз по седам победа и ремија.

01:56 – (90+4) – Какав „суви лист“ Пирла, страдала пречка

Андреа Пирло је доказани мајстор у извођењу слободњака и права је штета што то још једном није потврдио – са близу 30 метара је спољном распалио по лопти и „сувим листом“ је послао ка голу Харта, али га је пречка спречила да потврди тријумф.

Крај – (90′) – Енглеска – Италија 1:2!