Прочитај ми чланак

СП ФУДБАЛ: Бразил -Хрватска 3:1 (Хрвати покредени. Ток меча)

0

brazil.sp jpg

Репрезентација Бразила почела је Светско првенство код куће победом над Хрватском са 3:1, уз помоћ судија.

Хрвати су повели у Сао Паулу аутоголом Марсела већ у 11. минуту, да би после пола сата игре изједначио Нејмар сјајним голом по земљи

У другом полувремену Селесао је био немоћан, све до 71. минута када је судија из Јапана поклонио пенал домаћину. Нејмар га је претворио у 2:1, а коначан резултат прелепим ударцем у надокнади времена поставио је Оскар.

ТОК УТАКМИЦЕ:

КРАЈ!

– 3:1 за Бразил после лукавог поготка Оскара у 90. минуту! Везиста Челсија прошао је између двојица дефанзиваца Хрватске и потом врхом копачке, популарним „шпицем“, савладао Плетикосу.

– Двоструки стрелац за Бразил иде ван терена. Од 88. минута уместо Нејмара играће Рамиреш.

– Друга измена у Хрватској, уместо Никице Јелавића од 78. минута на терену је Анте Ребић.

– ПЕНАЛ за Бразил у 70. минуту! И то, можемо слободно да констатујемо – поклоњен! Фред је био окренут леђима голу после додавања Оскара, нагазио је на стопало Ловрена и потом пао!

Нејмар је искористио прилику коју је његовој селекцији доделио Јапанац Јуичи Нишимура и снажним ударцем донео предност Бразилу – 2:1. Плетикоса је успео да га „прочита“ и закачи лопту, али не и да сачува мрежу.

– Бернард мења Хулка у 68. минуту. Нападач Зенита није много тога показао док је био на терену.

– Убрзо и друга измена, а прва у Бразилу. Ернанес уместо Паулиња од 63. минута.

– Ево и прве промене. Од 61. минута уместо Матеа Ковачића играће Марцело Брозовић, везиста Динамо Загреба који је и био најављен уочи меча, али је потом дошло до промене. Ово је његов тек други наступ за репрезентацију Хрватске.

– Није било промена у тимовима између два полувремена.

nejmar sp

ПОЛУВРЕМЕ

– Бразил напада, Хрватска се брани. Видећемо ко ће имати бољу концентрацију и више живаца.

– Нејмар је овим голом постао осми стрелац у историји бразилске репрезентације са 32 гола. Тачније, дели осмо место са Тостаом и Адемиром. Најбољи је, наравно, Пеле са 77 погодака.

30. минут – 1:1, изједначујући гол за Бразил постигао је Нејмар ударцем по земљи са око 18 метара. Лопта се од стативе одбила у мрежу…

11. минут – Хрватска води 1:0 аутоголом Марсела! Олић је убацио лопту у казнени домаће репрезентације, тамо Јелавић није успео добро да је захвати, али је зато преварио Марсела којем се од ноге одбила у мрежу.

Био је то први пут да су Бразилци постигли аутогол на неком Мундијалу и прву пут да је постигнут аутогол у премијерној утакмици.

ОДБРОЈАВАЊЕ ДО ПОЧЕТКА УТАКМИЦЕ:

22:00 – После отпеваних химни, традиционалног пуштања белих голубова у знак пријатељства и почетног ударца, судија је дао знак за почетак меча.

Будите уз МОНДО јер по завршетку утакмице следи извештај, а и наредних дана информисаћемо вас о најзанимљивијим дешавањима у Бразилу.

21:53 – Играчи излазе на терен предвођени судијом Јуичијем Нишимуром из Јапана. Светско првенство у Бразилу је почело! Уживајте!

21:39 – Стартних 11 Бразила је тим који је пре годину дана почео финале Купа конфедерација против Шпаније, у којем је било 3:0 за Бразил.

У стартној постави Хрватске нема Самира и Едуарда, двојице натурализованих Бразилаца.

21:33 – Чак осам од последњих 12 утакмица на отварањима Мундијала завршено је са само једним голом или без голова! Надамо се да ћемо вечерас имати више среће.

21:29 – У саставу Хрватске поткрала се грешка, па је уместо 20-годишњег Матеа Ковачића из Интера у тиму стајало име 21-годишњег везисте Динамо Загреба, Марцела Брозовића. Грешка која се подвукла појединим извештачима из Бразила брзо је исправљена када су играчи изашли на загревање…

21:23 – Било је најављено да ће почетак утакмице Бразил – Хрватска обележити несвакидашњи догађај: први ударац са центра и старт такмичења требало је да изведе млади параплегичар уз помоћ уређаја који представља врхунац технологије. То се, међутим, није догодило?!

21:17 – По извештајима из Бразила, на трибинама Коринтијанс арене има око 5.000 хрватских навијача. Наводно их је испред стадиона још неколико хиљада.

21:04 – Ево га и састав Бразила! Цесар – Алвеш, Силва, Луиз, Марсело – Паулињо, Густаво – Оскар, Нејмар, Хулк – Фред.

20:58 – Састав Хрватске је познат! Плетикоса – Срна, Ћорлука, Ловрен, Врсаљко – Ковачић, Модрић – Олић, Ракитић, Перишић – Јелавић.

Подсетимо, нападач Бајерна Марио Манџукић мора да пропусти прву утакмицу због црвеног картона у реваншу баража против Исланда.