• ЕП ВАТЕРПОЛО: Србија поражена од Мађарске (Табела, ток меча)
Прочитај ми чланак

ЕП ВАТЕРПОЛО: Србија поражена од Мађарске (Табела, ток меча)

0

Filipovic vaterpolo

Ватерполисти Србије поражени су од Мађарске 8:6 у мечу трећег кола Б групе Европског првенства у Будимпешти.

Наша репрезентација у наредном колу, у суботу од 16 сати, игра са Хрватском, а Мађарска се састаје са Немачком.

Мађари су пружили бољу партију, водили од почетка до краја, одиграли добро у одбрани, док Србија није на најбољи начин користила своје прилике.

Најефикаснији у селекцији Србије били су Филип Филиповић и Стефан Митровић са по два гола, док су се једном у листу стрелаца уписали Живко Гоцић и Милош Ћук.

У репрезентацији Мађарске истакли су се Денеш Варга, Матрон Вамош и Норберт Мадараш са по два гола.

У преосталим мечевима групе Б који су одиграни у четвртак, Хрватска је била боља од Француске 14:11, а Шпанија од Немачке 11:8.

Што се тиче резултата у А групи, Италија је убедљиво савладала Грузију 11:5, а Грчка Русију 12:6. Црна Гора је била сигруна са Румунијом 13:8

Ток меча:

Утакмици присуствује и министар омладине и спорта Вања Удовичић.

Играло се чврсто игра и веома борбено на обе стране, Пијетловић је имао две одбране, противник је погодио и стативу, а сигурна је била и одбрана Мађарске, тако да после прва четири минута прве четвртине нема голова. Виђено је доста искључења, а Душко Пијетловић је зарадио већ друго.

Прву четвртину обележили су голмани обе екипе, а Мађари постижу гол преко Денеша Варге. Србија је неколико пута претила ударцима са дистанце. Домаћи користе искључење Милана Алексића и у последњим секундама четвртине дуплирају предност.

За разлику од прве четвртине, друга је било знатно ефикаснија. На старту је фаулиран Андрија Прлаиновић, допсуђен је петерац, а прецизан је био Филип Филиповић. Србија задржала максималан учинак са петераца на овом првенству. Мађари поново користе играча висе, Нађ је лепо искористио празан простор и био прецизан за 3:1.

И Србија је први пут искористила играча више, резултат на 3:2 смањио је Стефан Митровић. Денеш Варга је у соло-акцији добрим шутом био прецизан, минут пред крај полувремена. Митровић држи свој тим у игри и постиже погодак са крила, још једном са играчем висе (3:4). Неопрезност нашег тима користи Мадараш, па Мађарска на паузу одлази са два гола предности (5:3).

Трећу четвртину отвара капитен Живко Гоцић голом за 5:4, али домаћи ватерполисти одмах узвраћају лепим головима преко Вамоша и Мадараша. Дуго није виђен гол у овом период игре, још једном су се истакли голмани на обе стране, а у самом финишу свој други гол на мечу постиже Филип Филиповић, 7:5.

Мађари су стрпљиво градили нападе, то је резултирало новим голом Вамоша за плус три. Добар напад на другој страни за наш тим, а шансу је реализовао Ћук. Мађарски голман сјајно је чувао своју мрежу па је до краја меча резултат је остао непромењен.