• ЕП ВАТЕРПОЛО: Какав преокрет – Србија је у финалу! (Ток меча)
Прочитај ми чланак

ЕП ВАТЕРПОЛО: Какав преокрет – Србија је у финалу! (Ток меча)

0

ep vaterpolo srbija

Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у финале Европског првенства у Мађарској победом над Црном Гором после великог преокрета 10:9 (3:5, 1:2, 3:2, 3:0)!

Екипа Дејана Савића од почетка меча била је у великом засотатку, али је успела да се врати и на крају оствари велики тријумф.

Црна Гора је много боље почела дуел, имала је у неколико наврата четири гола предности, а пресудна је била одлука Савића да првог голмана Гојка Пијетловића замени Браниславом Митровићем који није примио ниједан гол.

Наш тим је последњу деоницу добио са 3-0, а коначан резултат је уједно и једино вођство Србије на овој утакмици. Стефан Митровић постигао је три, Милош Ћук и Филип Филиповић по два, а Гоцић, Никић и Алексић по један гол. На другој страни, три је постигао Јановић, а по два браћа Бргуљан.

Ривал Србије у финалу биће домаћин Мађарска у недељу. Мађари су претходно победили Италију са 8:7.

Ток меча:

Дуел је почео веома борбено, као што се и очекивало, а Србија је у прва два минута преко Мандића и Пијетловића пропустила две велике шансе за вођство.

Казна је стигла у следећем нападу, Бргуљан је погодио уз огромну непажњу нашег голмана. Гојко Пијетловић је изузетно лосе почео, па су Црногорци брзо стигли до 2:0. Никола Јановић је погодио у ситуацији са играчем више.

Наш тим је успео да смањи у следећем нападу. Гоцић је погодио уз стативу и уз помоћ голмана Црне Горе. Лоше је играла Србија у одбрани на старту, па је Јановић у петом минуте погодио за 3:1 после непажње Гоцића.

Већ крајем прве деонице Савић је морао да тражи тајм-аут. Бргуљан је погодио за 4:1 из контре. Уз слабу игру у добрани наш тим није имао ни среће, пошто је три пута у првих шест минута погодио оквир гола Црне Горе. Бргуљан је 90 скеунди пре краја погодио за 5:1 поситгавши свој трећи гол. Србија је 50 секунди пре краја прве деонице смањила голом Филиповића, али тек након што је Црна Гора добила два искључења.

Пет секунди пре краја прве деонице Митровић је вратио наду – 5:3. Почетком друге деонице наставили су се порблеми нашег тима. Бргуљан је погодио за 6:3, а након тога и Ивовић за 7:3. Србија је заиграла нешто боље у одбрани, али је напад био веома слаб.

Успео је наш тим преко Митровића да смањи на 7:4, а петерац за 7:5 није искористио Филиповић. Наш тим имао је неколико прилика у финишу првог дела да приђе на минус два, па чак и на минус један, али Радић је добро бранио па је Црна Гора имала 7:4 после 16 минута.

Млађан Јановић је на старту другог дела повећао на 8:4, а Црна Гора је без већих проблема успевала да сачува сигурну предност. Прлаиновић је украо лопту и асистирао Митровићу за 8:5, али наш тим је поново пропустио неколико шанси да се додатно приближи ривалу. Ипак, Милан Алексић је успео да искористи добру асистенцију Ћука и погоди за 8:6 на три и по минута пре краја треће деонице.

Деловали су И Црногорци нервозно у тим тренуцима, а Филиповић је два минута касније погодио за 8:7 после сјајног додавања Прлаиновића. Имао је наш тим и напад са играчем висе за 8:8, али није га искористио, па је Никола Јановић из невероватне позиције шраубом са седам метара погодио за 9:7.

Митровић је на старту последње деонице погодио за 9:8, а прилику за изједначење пропустио је Прлаиновић који је погодио стативу. Ипак, наш тим је играо као у трансу у тим тренуцима. Веома борбена игра донела је и резултат – Ћук је фантастичним голом изједначио, а Никић је нешто касније донео И прво вођство – 10:9.

Стефан Митровић постигао је три, Милош Ћук и Филип Филиповић по два, а Гоцић, Никић и Алексић по један гол. На другој страни, три је постигао Јановић, а по два браћа Бргуљан.