Прочитај ми чланак

СП ФУДБАЛ: Мексико победио и поред два поништена (чиста) гола!

0

FUDBAL MEKSIKO KAMERUN4_ff

Провала облака, поништени „чисти“ голови, несвиран пенал и минимална победа фудбалера Мексика над селекцијом Камеруна од 1:0 затворили су прво коло у групи А.

Дуел је одигран по правом пљуску на Дунас Арени, у граду Наталу, познатом по више од 300 сунчаних дана, али је баш у суботу киша имала главну реч, као и колумбијске судије на челу са Вилмаром Ролданом.

Опет су арбитри били у центру пажњу и, као на отварању Мундијала у мечу између Бразила и Хрватске, решили да фудбалере и њихово умеће баце у други план.

Највише је испаштао мексички мајстор Дос Сантос и његови саиграчи, јер је дао два чиста гола, али се резултат није мењао у првом полувремену. Први пут је помоћни судија показао да је био у офсајду, али се види да су центиметри били у питању и да је био у дозвољеној позицији, па је узалуд из прве затресао мрежу.

Далеко бољи су били Мексиканци и на таласима добре игре дошли су до нове шансе. И опет је Дос Сантос погодио мету и почео да се радује, а онда и оправдано да се буни. После корнера са леве стране Камерунац Чупо Мотинг је закачио лопту главом, па офсајда није могло да буде, осим за помоћног судију који је до лудила довео Дос Сантоса.

Камерунци су имали помоћ арбитара, али не и фортуне, мада би било незаслужено да су повели, јер су припретили само из једне шансе када је Ето на центаршуте Асуе Екота са леве стране снажно шутирао, али га је ближа статива спречила да се упише у стрелце.

Пред сам одлазак на одмор Орибе Пералта је прокоцкао идеалну шансу, али је овога пута оправдано досуђен офсајд, да би се убојити нападач у другом делу побринуо за велико славље „сомбрероса“. Ерера је у 61. минуту повукао контру, Дос Сантос је шутирао, а Итанђе одбио лопту право до Пералте који је постигао девети гол на последњих седам мечева у дресу Мексика за 1:0.

FUDBAL MEKSIKO KAMERUN4_ff.jpg0x553

Кренули су Камерунци бар по бод, али су се касно сетили, па су у финишу пропустили две добре прилике, а у последњој је Очоа одличном парадом ухватио покушај Муканђа и сачувао три бода.