Прочитај ми чланак

СП ФУДБАЛ: Колумбија славила против „Хелена“!

0

kolumbija grcka fudbalig

Колумбија се после 16 година вратила на Мундијал, и то тријумфално. Грчка је у првом мечу групе Ц савладана са 3:0 (1:0), а рецепт за игру током великог дела меча био је баш грчки. Онако како су они навикли да побеђују, сада је Колумбија јер јој је погодак већ у 5. минуту омогућио да тактизира и вреба прилике за нови погодак.

Колумбија – Грчка 3:0 (1:0)

Стадион: Минеирао, Бело Хоризонте Гледалаца: 57,174 Судија: Марк Гајгер
(Армеро 5, Гутјерез 58, Родригез 93)

Колумбија: Оспина, Запата, Јепес, Зунига, Санчез, Агилар (од 69. Мехија), Армеро (од 74. Аријас), Родригез, Куадрадо, Ибарбо, Гутјерез (од 76. Мартинез

Грчка: Карнезис, Холебас, Папастатопулос, Манолас, Торосидис, Коне (од 78. Карагунис), Маниатис, Катсуранис, Салпингидис (од 57. Фетфатзидис), Самарас, Гекас (од 64. Митроглу)

Дошла је Колумбија у Бразил без повређеног голгетера Радамела Фалкаа чија подршка са трибина није изостала, а њега су саиграчи обрадовали голом већ у петом минуту.

Није се практично игра ни развила и уводно опипавање пулса завршено је лоптом у мрежи неугодних Грка, када је Куадрадо по боку финтом из игре избацио Холебаса и додао Армеру – он је из прве послао лопту уз стативу, а мало је фалило да шут заустави Манолас.

Грци су полако почели да се ослобађају почетног притиска, Колумбијци су преко бокова покушавали да дођу до нове шансе без много успеха, а супротно очекивањима и оном чему су нас тимови навикли, улоге су се преокренуле.

Грци су постали ти који владају тереном, Катсуранис је био централна фигура и његов пас Конеу у 45. минуту био је прилика за изједначење, али је сјајан ударац одбранио Оспина.

Појачали су Грци притисак у наставку, да би уместо изједначења дочекали „хладан туш“ после корнера у 58. минуту. Агилар је проследио лопту на другу стативу између неколико играча ривала, и дочекао ју је усамљени Гутјерез за 2:0, но то није обесхрабрило упорне Грке.

Већ у 63. минуту могли су да се врате у меч, а за пропуштеном приликом највише ће жалити Гекас који је са пет метара успео да ударцем главом погоди пречку, да би га експресно заменио најбољи стрелац у квалификацијама, Костас Митроглу.

Освежио је и Пекерман тим убацивши у игру Мехију, Аријаса и Мартинеза уместо Агилара, Армера и Гутјереза, до завршнице су се вребале контре и чекале грешке Грка, који су после опште офанзиве ипак успевали да се поставе у одбрани и спрече озбиљније налете.

Грци нису успели да учине меч занимљивијим, већ само да приме још један погодак у 93. минуту, када је статичношћу заказала цела дефанзивна линија, а Родригез пласирао лопту у мрежу. Тиме је и Колумбија први пут на Мундијалу постигла више од два гола на мечу после 52 године, и ухватила залет пред сусрет са Обалом Слоноваче 19. јуна.