Прочитај ми чланак

СП ФУДБАЛ: Холандија декласирала Шпанију! Заслужено!

0

holandija fudbal 2

Холанђани су се осветили Шпанцима за пораз у финалу Светског првенства 2010. године! “Лале” су савладале “фурију” са 5:1 у првој утакмици групе Б Мундијала у Бразилу и тако најавиле крај златне ере шпанског фудбала!

Холанђани су у размаку од само 34 минута, крајем првог и почетком другог полувремена, успели чак пет пута да савладају Касиљаса, што је за два гола више него што је “фурија” примила на последњих 16 мечева на великим такмичењима.

…а Касиљас је био надомак да обори рекорд Валтера Зенге по броју минута, током којих је успео да сачува мрежу.

Мрежу светских првака по два пута затресли су Робин Ван Перси и Арјан Робен, а у стрелце се уписао и Стефана Де Вриј.

Крај – Холандија не мари превише за милост. Oranje напада у таласима. Освета је тако слатка…

85. минут – Шпанци су демоларисани до те мере да више и не покушавају да успоставе какву-такву контролу на терену. Они не желе да постигну почасни погодак – они само желе да се ова ноћна мора од утакмице заврши.

82. минут- Шпанија је последњи пут примила пет или више голова 1963. године, и то у поразу од Шкотске од 6:2.

80. минут – ГОООООЛЛЛЛ!!!! Колико тужно у овим тренуцима делује игра екипе која је у Бразил дошла да брани титулу првака света. Након лопте изгубљене у једној безидејној акцији, Шпанци су стали, оставили су самог Рамоса против Робена који је кудикамо бржи. Оно што је овај после урадио, укључујући и окрет испред Касиљаса, спада у домен мајсторије.

72. минут – ГОООООЛ!!!! Ван Перси је искористио велику грешку Касиљаса, који је лоше примио повратни пас, па је Холандија повела са 4:1!

64. минут – ГООООЛ! Холандија води са 3:1, Де Вриј је стрелац!

60. минут – Ван Перси је погодио пречку! После кратке комбинације са Робеном, нападач лала је снажно шутирао али је оквир гола спречио да увећа предност.

52. минут – ГОООООЛ!!!! Холандија је прокренула резултат! Стрелац Робен!

46. минут – Играче је на старту другог полувремена дочекала киша!

spanija hlandija fudbal9_0

ПОЛУВРЕМЕ

САСТАВИ:

Холандија: Силесен, Влар, Де Вриј, Мартинс Инди, Блинд, Де Јонг, Јанмат, Де Гузман, Ван Перси, Снајдер, Робен.
Шпанија: Касиљас, Пике, Инијеста, Ћави, Алонсо, Рамос, Бускетс, Алба, Кошта, Силва, Аспиликуета.

43. минут – ГООООЛ! Ван Перси је изједначио резултат! Нападач Холандије сјајно је главом реализовао дубинску лопту Мартинас Индија!

41. минут – Какава прилика за Шпанију! Силва је сам изашао пред Силесена, али је његово поигравање и покушај лоба зауставио голман Холандије!

40. минут – Шпанци су умртвили игру. Холанђани јачлово покушавају.

26. минут – ГООООООЛ!!! Ћаби Алонсо је био прецизан са беле тачке! 1:0 за Шпанију!

25. минут – Пенал за Шпанију! Де Вриј је оборио Дијега Кошту у Казненом простору!

13. минут – Дијего Кошта се није снашао у шеснестерцу Холандије, па је Влар успео да му одузме лопту и отклони опасност.

9. минут – Инијеста је опробао ударац са 20-ак метара, али је његов ударац завршио преко пречке.

7. минут – Робен је промашио зицер! У ситуацији један на један са Касиљасом успешнији је био голман Шпаније!

Бразилска публика није топло дочекала свог сународника Дијега Кошту, који је иако рођени Бразилац, одлучио да наступа за репрезентацију Шпаније.