Прочитај ми чланак

СРБИ СТОПРОЦЕНТНИ: Пази, Воша гази! Чука из пенала до капитала! (ВИДЕО)

0

vojvodina-spartaks-foto-tanjug-1437

Новосађани на „Карађорђу“ практично завршили посао са Спартаксом – 3:0, док „брђани“ на реванш иду са минималном предношу, али без примљеног гола.

Фудбалери Војводине и Чукаричког остварили су победе у првим мечевима другог кола квалификација за Лигу Европе. У Новом Саду је страдао Спартакс из Јурмале – 3:0 (2:0), а на Бановом брду Габала – 1:0 (0:0).

Реванши ће се играти у Летонији и Aзербејџану следећег четвртка.

Када се успесима Воше и Чуке дода и победа Партизана у квалификацијама за Лигу шампиона против Диле Гори у уторак (1:0), закључак је да су српски представници остварили стопроцентан учинак у Европи ове недеље, и то без примљеног гола.

Војводина је, као и у првом колу против МТК-а на свом „Карађорђу“, одиграла сјајно прво полувреме. Госте из Летоније је, као и тада из Мађарске, начео Aлександар Станисављевић прелепим голом из слободног удраца. По истом рецепту, пре одласка на одмор, искусни голгетер Миљан Мрдаковић побринуо се да дуплира предност „лала“. Aко је судити по уводним мечевима сезоне, Воша је погодила са појачањима…

Велика врућина и добар резултат из првог полувремена, утицали су да домаћин смањи гас у наставку. Ипак, да победа буде убедљивија побринуо се гостујући играч Мицкевич аутоголом у последњим тренуцима меча.

На трибинама „Карађорђа“ било је више од 10.000 гледалаца. И на Бановом брду је била сјајна посета – скоро 4.000 људи.

Чукарички је био бољи у првом полувремену, али није могао да сломи отпор чврсте Габале. Успео је у другом полувремену када је Славољуба Срнића оборио Бразилац Рафаел, а румунски судија Петреску досудио пенал. Сигуран реализатор био је Никола Стојиљковић за, испоставиће се, коначних 1:0.

Предност „брђана“ је и мала, али и велика, јер победу без примљеног гола на домаћем терену свакако би сви из Чукаричког прихватили пре утакмице.

Победника двомеча првог кола, у коме је тим Владана Милојевића елиминисао Домжале, одлучио је један гол, и то из пенала. Нека тако буде и сада.

Иначе, Чукарички је био лишен помоћи повређеног капитена Игора Матића.

Извор: Курир